Коли збирати трави для чаю: оптимальні терміни збирання та зберігання

0 Comments 09:36

Збирання трав для чаю – це процес, що вимагає особливої ​​уваги до деталей і розуміння часу, коли рослини найбільш корисні для здоров'я і мають найбільшу ефективність. Вибір моменту збору трав має велике значення для збереження їх корисних властивостей та аромату.

Перше, що слід врахувати, це фаза місяця. У традиційній медицині існує переконання, що найкращий час для збирання трав – це період між двома місячними чвертями. У цей період рослини містять максимальну кількість поживних речовин та цінних компонентів. Тому слід віддавати перевагу збору трав у середині місячного циклу.

Ще один важливий момент – час доби. Ранковий годинник, відразу після світанку, вважається найбільш сприятливим часом для збирання трав. У цей час рослини насичені вологою та активно виробляють ефірні олії, які надають їм аромату та лікувальних властивостей. Однак, слід враховувати специфіку кожної рослини, тому що деякі трави краще збирати ввечері, коли їхня активність досягає піку.

Крім того, перш ніж збирати трави, потрібно врахувати погодні умови. Суха сонячна погода є ідеальним моментом для збирання трав. У цей період рослини містять менше вологи, що сприяє більш швидкому сушінню та збереженню корисних властивостей. Не рекомендується збирати трави після дощу або вологої погоди, оскільки це може негативно позначитися на якості сировини.

Важливо також знати, що необхідно збирати тільки здорові та незабруднені рослини для чаю. Уникайте ділянок, що знаходяться поруч із дорожнім рухом, промисловими підприємствами або забрудненими водоймами.Зверніть увагу на колір та аромат рослин – вони повинні бути насиченими та свіжими.

Пора рокуТрави
ВеснаЛипа, мати-й-мачуха, кропива, ромашка
ЛітоМеліса, м'ята, шавлія, розмарин, пустирник
ОсіньМати-і-мачуха, звіробій, шипшина, сушениця
ЗимаЗвіробій, деревій, імбир, зелений чай

Деякі трави найкраще збирати ранком, після сходу роси, а деякі в обідособливо це стосується квітучих, коли вони повністю відкриваються і віддають свій аромат. Після збирання трави потрібно правильно засушити, щоб вони зберегли свої корисні властивості.14 черв. 2021 р.

Коли можна збирати лікарські трави?

Збирати лікарські рослини рекомендується у певний час, коли вони містять максимум біологічно активних речовин. «Якщо з лікувальною метою будуть використовуватися коріння та кореневища, то час їх збору – вересень-жовтень, листя вічнозелених рослин, наприклад брусниці, заготовляють навесні після сходу снігу.

Коли можна збирати чай?

Традиційно трави починають збирати з другої половини червня. Пік збору посідає день Івана Купали 7 липня. Вважається, що у це свято трави набувають особливої ​​сили. Але можна на збір вирушити і навесні.

Яке листя можна збирати на чай?

Що можна збирати? Тут все залежить від смаку. Але зазвичай до складу трав'яного чаю збирають листя смородини, малини, полуниці, суниці, гілки та листя вишні, м'яту, мелісу, материнку, звіробій, собачу кропиву, ромашку, лист брусниці, валеріану, чебрець та іван-чай.

Які фрукти можна сушити на зиму для чаю?

Заготовляємо трави для чаю на зиму вчасно

РослинаЧас збору
ДеревійСерпень – початок вересня
Валеріана лікарська (коріння)Перша половина вересня
ЧорнобривціСерпень та вересень (період цвітіння)
Ягоди обліпихиВересень та жовтень

Related Post

Як вимкнути 30 хвилин для інших мереж: простий гайдЯк вимкнути 30 хвилин для інших мереж: простий гайд

Однією з можливостей сучасного мобільного телефону є функція 30 хвилин на інші мережі, яка дозволяє контактувати з абонентами інших мереж без додаткових витрат. Але що робити, якщо ви хочете вимкнути

Як підключити радянський підсилювачЯк підключити радянський підсилювач

Які дроти підключати до підсилювача? Для підключення підсилювача можна використовувати звичайні мідні багатожильні дроти. Слід враховувати, що домашні одножильні дроти не підійдуть, потрібен лише багатожильний дріт (багато дрібних проводків в

Чоловік відібрав дитину, що робитиЧоловік відібрав дитину, що робити

Що робити, якщо батько хоче відібрати дитину? У будь-якому випадку, щоб батькові законно забрати дитину у матері, потрібно подати до суду позов про визначення місця проживання дитини. Позов про визначення